Mingəçevir şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı İlham İsmaylovun növbəti səyyar görüşü mart ayının 17-də keçirilib.
18 mart 2025 | 11:51
Təbiət, riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü liseydə keçirilən görüşdə İcra Hakimiyyətinin başçısı aparatının məsul əməkdaşları, polis şöbəsinin rəisi, Mingəçevir Bələdiyyəsinin, idarə və müəssisələrin təmsilçiləri, Heydər Əliyev prospektindən, Nizami, Puşkin və başqa küçələrdən gələn sakinlər, ictimaiyyət və mətbuat nümyəndələri iştirak ediblər.
Görüşü açan şəhər rəhbəri qarşıdan gələn Novruz bayramı və müqəddəs Ramazan bayramı münasibəti ilə iştirakçılara və onların timsalında bütün mingəçevirlilərə təbriklərini çatdırıb və tədbirlər planına müvafiq olaraq bu il şəhərdə aparılacaq abadlıq-quruculuq işləri barəsində məlumat verib.
Çıxış edən sakinlər bəzi ərazilərdə asfaltlanma işlərindən sonra ətrafda yığılıb qalan tullantıların götürülməsini, zirzəmilərin təmizlənməsi, oturacaq və kölgəliklərin qoyulmasını, ağacların budanmasını xahiş etdilər.
İcra başçısı İlham İsmayılov qaldırılan problemlərin həlli ilə bağlı müvafiq müəssisələrin rəhbərlərinə tapşırıqlarını verərək bildirdi ki, şəhərimizin hər bir ərazisində həyata keçirilən quruculuq işləri vətəndaşların rifah halının yaxşılaşdırılması məqsədi ilə icra olunur.