13 fevral 2025-ci il tarixdə YAP Mingəçevir şəhər təşkilatında partiya fəalları ilə şəhər təşkilatının təsis edilməsinin 32 illiyinə həsr edilmiş yığıncaq keçirildi.
13 fevral 2025 | 09:28
Konfrans iştirakçıları öncə Yeni Azərbaycan Partiyasının yaradıcısı Ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsi önünə gül-çiçək dəstələri qoyaraq öz ehtiramlarını bildirmişlər.
Konfransda Ulu Öndər Heydər Əliyevin , dövlətçiliyimiz, ərazi bütövlüyümüz uğrunda şəhid olanların xatirəsinə bir dəqiqəlik sükutla yad edilir.
Tədbirdə Mingəçevir şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı İlham İsmayılov, Yeni Azərbaycan Partiyası Mingəçevir şəhər təşkilatının sədri Bəxtiyar Mustafayev, partiya veteranları Mayıl İsmayılov, Allahverdi Alıyev, Umar Əliyev, partiya fəalları Anar İsmayılov və Xədicə Abdullayeva geniş məruzələrlə çıxış ediblər. Sonda YAP şəhər təşkilatının yaranmasının 32-ci ildönümü və YAP şəhər təşkilatının işində fəal iştirak etdiklərinə görə 4 nəfər partiya fəalına İsmayılov Mayıl Yolçu oğlu, Zeynalov Üzeyir Ələmşah oğlu, Əliyev Elşən Tofiq oğlu və Məmmədov Pərviz Həzi oğlu Fəxri Fərmanla təltif olundular.
Yekunda İlham İsmayılov şəhərimizin ictimai-siyasi həyatında şəhər təşkilatının üzvlərinin fəal iştirak etdiklərini vurğulayaraq, təşkilatın yaranmasının 32-ci ildönümü ilə bağlı partiya üzvlərini təbrik edərək, uğurlar arzuladı.